Projektowanie elastycznych zatrzasków

Awatar użytkownika
irukard
Kontaktowanie:

Projektowanie elastycznych zatrzasków

Postautor: irukard » 01 sie 2016, 14:08

Czołem,

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na projektowanie zatrzasków, które pozostają elastyczne, a jednocześnie dobrze trzymają? W tym konkretnym przypadku chodzi mi o mocowanie na szynę DIN. Zrobiłem obudowę do płytki tinyBrd, pomysł mocno inspirowany rozwiązaniem podejrzanym na grabcadzie. Chciałbym aby dało się to bez problemu zdemontować i zamontować kilka razy. Jednocześnie wolałbym nie używać śrub.
tinyBrd DIN case 0.2 with board.png

Obudowa wygląda tak jak na obrazku. Model w załączeniu. Jeżeli macie jakieś uwagi co do projektu to chętnie wysłucham. Podejrzewam że model można z powodzeniem w wielu miejscach odchudzić.

Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Re: Projektowanie elastycznych zatrzasków

Postautor: MosfetN » 01 sie 2016, 15:51

Utnij sobie model i zostaw sam wyginający się zatrzask aby oszczędzić filament . Wydrukuj go z rożnymi grubościami ramion i sprawdzaj po kolei czy tą "giętkość" Ci odpowiada. Co do materiału to w sumie sam nie wiem bo nie bawiłem się w takie zatrzaski . Jak dla mnie to prościej byłoby dać śrubkę M3 i nakrętkę wklejoną "kropelką" w ten zatrzask :) .
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Projektowanie elastycznych zatrzasków

Postautor: syntetyczny » 02 sie 2016, 18:02

Ja drukowałem takie płytki montażowe pod szynę din i nie było najmniejszych problemów z montażem i zdejmowaniem. Sam uchwyt był wzorowany rozwiązaniami z półki hurtowni ;)
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Wróć do „DesignSpark Mechanical”