Kamera IP do mieszkania

Instalacje, rozwiązania, problemy
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Kamera IP do mieszkania

Postautor: Krzysztof » 29 lip 2016, 11:36

Całkiem fajna jakość obrazu :OK:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 11 paź 2016, 7:48

Trochę odnowię temat.

Poszukuję kamery do warsztatu, gdzie dostępne jest WiFi. Chciałbym mieć możliwość podglądu w domu (w przyszłości z 2-3 kamer). Ważne aby nie szło to przez jakieś serwery zewnętrzne. Warsztat i dom w innych lokalizacjach w mieście. Może ktoś coś polecić?

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 11 paź 2016, 9:23

Krzysztof pisze:Trochę odnowię temat.

Poszukuję kamery do warsztatu, gdzie dostępne jest WiFi. Chciałbym mieć możliwość podglądu w domu (w przyszłości z 2-3 kamer). Ważne aby nie szło to przez jakieś serwery zewnętrzne. Warsztat i dom w innych lokalizacjach w mieście. Może ktoś coś polecić?

Ja kupilem tą i jestem zadowolony. Konfiguracja przez apke na telefonie i zadnego ustawiania na routerze. Wpisujesz tylko nazwe kamery i pin.

LeFang Hot Selling 720P WIFI IP Camera Wireless Home Security CCTV Surveillance Camera P2P Infrared Night Vision
http://s.aliexpress.com/JbuQvuMf
(from AliExpress Android)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 11 paź 2016, 9:27

Kupiłem taką: Digoo BB-M1 Wireless WiFi USB Baby Monitor Alarm Home Security IP Camera HD 720P Audio Onvif, ale jeszcze nie dotarła do mnie :| (dzisiaj "weszła" na WER Warszawa :OK:) Przesyłka jedzie z Holandii
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 11 paź 2016, 9:42

g4ever pisze:
Krzysztof pisze:Trochę odnowię temat.

Ja kupilem tą i jestem zadowolony. Konfiguracja przez apke na telefonie i zadnego ustawiania na routerze. Wpisujesz tylko nazwe kamery i pin.

LeFang Hot Selling 720P WIFI IP Camera Wireless Home Security CCTV Surveillance Camera P2P Infrared Night Vision
http://s.aliexpress.com/JbuQvuMf
(from AliExpress Android)

Czyli jak to niby działa?

Jeżeli ma NIE iść przez serwery zewnętrzne to jak apka znajduje kamerę?
Na 100% korzysta z serwerów zewnętrznych do autoryzacji. Strumień wideo może już nie leci przez serwery producenta apki, ale pewności nie ma.
Jeżeli kamera nie wymaga konfiguracji routera to znaczy, że korzysta z zewnętrznych serwerów (kamera inicjuje połączenie na zewnątrz i HGW co i komu wysyła).

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 11 paź 2016, 10:19

a nie lepiej postawić sobie na RPi serwerek ? i np przez hamachi albo inny VPN łączyć się z siecią z kamerami i tak "podglądac" przy okazji rejestrator mozna z RPi zrobić ? VPN gwarantuje szyfrowanie. Nie przerabiałem tego praktycznie ale czytałem o takich opcjach. pozostaje kwestia wyboru kamery która streamuje po lokalnej sieci WiFi - na RPi 3B postawić AP do kamer, RPI <-RJ45-> Router po kablu, przynajmniej na szybko tak to widze. Rzecz jasna mozna wszystko do routera i RPi jako serwer "obok" a nie jako AP
it is what it is

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 13 paź 2016, 17:34

Xiaomi yi home dojechała. Obraz rewelacyjny, konfiguracja bardzo intuicyjna. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajny produkt i również mogę z czystym sumieniem polecić.

arek
Kontaktowanie:

Postautor: arek » 13 paź 2016, 17:38

xiaomi yi - udostępnia strumień zewnętrznym aplikacjom np vlc po tcp?
arek m.

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 13 paź 2016, 17:58

Tak jak się ją skrakuje.

arek
Kontaktowanie:

Postautor: arek » 13 paź 2016, 18:04

Czyli po staremu i trzeba się pierdzielić :/ (bo też nie chodzi o to by dać otwarty strumień tylko jakiś na hasło i mieć możliwość w cywilizowany sposób owo hasło zdalnie zmieniać).
arek m.

Wróć do „Inteligentne domy”