Filament Fiberlogy PLA HD

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Filament Fiberlogy PLA HD

Postautor: Badman » 19 kwie 2016, 21:16

Cześć, nie wiem czy każdy z Was słyszał ale ostatnio podjąłem współpracę z dosyć dużą firmą produkującą filamenty- Fiberlab S.A. Mają w swojej ofercie ciekawy filament PLA, który po obróbce termicznej otrzymuje właściwości praktycznie takie jak ABS. Żeby tego było mało Fiberlogy gwarantuje stałą średnicę na poziomie 0.02mm mierzoną w locie przez czujniki laserowe. Co myślicie o takim materiale ? widzicie gdzieś zastosowanie ? Dysponuję próbkami więc jeśli ktoś z Was chciałby się zapoznać z jego możliwościami to dajcie znać, a podeślę do przetestowania.
Pozdrawiam
Marcin
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Filament Fiberlogy PLA HD

Postautor: Krzysztof » 19 kwie 2016, 21:17

Czytałem o tym filamencie, jak też dowiedziałem się przy okazji, że każde PLA ma takie właściwości, tylko trzeba znaleźć własnie ten „punkt temperatury”.
Chętnie bym przyjął próbkę do testu.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 19 kwie 2016, 21:18

W takim razie jesteś pierwszy na liście do wysyłki :) czytałeś gdzieś o takich właściwościach każdego PLA ?
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 19 kwie 2016, 21:18

Nie, słyszałem od osoby, która do rzetelnych w mojej ocenie należy i która aktualnie pracuje też z materiałem PLA HD.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 25 kwie 2016, 18:10

Cześć , osoby które się zgłosiły po darmowe próbki otrzymają je jeszcze w tym tygodniu. :) Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 25 kwie 2016, 19:27

Dzisiaj testowałem i trochę się zawiodłem. Jutro wypiekanie w wyższej temperaturze.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 26 kwie 2016, 5:40

virgin71 pisze:Dzisiaj testowałem i trochę się zawiodłem. Jutro wypiekanie w wyższej temperaturze.

A piekarnik skalibrowałeś uprzednio?:)

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 26 kwie 2016, 6:11

Ja już do piekarnika nic nie wkładam. Kiedyś chciałem PLA podsuszyć i nastawiłem na 40 stopni- minimum. No i po 15 minutach się okazało, że mój kochany piekarnik zrobił mi psikusa i się najpierw rozgrzał do 80 i PLA popłynęło lekko tworząc blond loki :LOL:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 26 kwie 2016, 6:43

Dlatego o kalibracji piekarnika wcale nie żartuję. Zwłaszcza jeśli chodzi o niskie temperatury.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 26 kwie 2016, 6:47

Najgorsze są gazowe, nie ma szans osiągnąć np 60 stopni :( te elektryczne z pokrętłem nie lepsze, niby mam jakiegoś mastercooka z termooobiegiem , ustawiasz 50 to masz 45, dajesz te niby 60 i juz jest 80 , do tego histereza niestety dość duza co powoduje duży spadek i mocne dogrzanie, no ale nigdy mi się nie zdarzyło aby się coś rozpuściło :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Filamenty/Żywice”