Filament Fiberlogy PLA HD

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Filament Fiberlogy PLA HD

Postautor: Krzysztof » 26 kwie 2016, 6:56

Kilka płytek KM2 (bo chyba najtańsze) przykleić do skrzynki z aluminium + sterowanie i można taki "piekarniczek" do wydruków zmotać. 80-90 stopni wewnątrz to nie problem do uzyskania, a pełna kontrola nad temperaturą by nie była problemem.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 26 kwie 2016, 8:20

Mam piekarnik elektryczny, dobrze skalibrowany. Dzisiaj będę robił drugie podejście. Zobaczymy czy się uda. W każdym razie, spiekanie nic nie dało i materiał się odkształcał, natomiast nie rozpłynął się w piekarniku.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 28 kwie 2016, 7:50

Panowie a co to za problem skorzystać ze stolika drukarki i rozgrzać go do 80 przykryć model np kubkiem i wygrzać ? :)
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 28 kwie 2016, 8:06

Badman pisze:Panowie a co to za problem skorzystać ze stolika drukarki i rozgrzać go do 80 przykryć model np kubkiem i wygrzać ? :)

Ano taki problem, że stół na 80, to 40'C w takiej komorze, a to zdecydowanie za mało.

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 28 kwie 2016, 15:56

Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym piekarnikiem ?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 28 kwie 2016, 16:08

Dojechała dzisiaj próbka do mnie - Badman, dzięki za gratis ;) :Piwo:

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 28 kwie 2016, 18:09

Szybko - jednak Poczta Polska daje radę :Piwo: miłego testowania.

zdj pisze:Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym piekarnikiem ?

Ten filament to PLA, które po wygrzaniu w piekarniku robi się wytrzymałe praktycznie jak ABS i stabilne do temperatury 140 stopni C. a do tego w czasie drukowania nie wydziela trujących substancji jak np ABS. Liczę na Wasze testy - sam jestem ciekawy jak u Was się sprawdzą.
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 28 kwie 2016, 18:15

Ja najwcześniej podejdę do tego za tydzień czasu. Drukarka zawalona robotą pilną :(

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 28 kwie 2016, 18:52

Badman pisze:Szybko - jednak Poczta Polska daje radę :Piwo: miłego testowania.

Ten filament to PLA, które po wygrzaniu w piekarniku robi się wytrzymałe praktycznie jak ABS i stabilne do temperatury 140 stopni C. a do tego w czasie drukowania nie wydziela trujących substancji jak np ABS. Liczę na Wasze testy - sam jestem ciekawy jak u Was się sprawdzą.

Czy to nie to samo PLA które testuje PLASTSPAW ?
1.PLA produkowany z granulatu Amerykańskiej firmy Nature Works dedykowanego do monofilamentów 3D High Heat Grade. Specjalnie stworzony granulat PLA do produkcji filamentu,
This grade exhibits faster crystallization rates and is able to develop improved heat-resistance in 3D printed parts. This low color resin grade demonstrates the best performance in formulated systems designed to enhance toughness or heat-resistance. Monofilaments made with Ingeo have excellent 3D printing characteristics such as precise detail, good adhesion to build plates, less warping or curling, and low odor.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 28 kwie 2016, 18:58

zdj pisze:
Badman pisze:Szybko - jednak Poczta Polska daje radę :Piwo: miłego testowania.

Czy to nie to samo PLA które testuje PLASTSPAW ?
1.PLA produkowany z granulatu Amerykańskiej firmy Nature Works dedykowanego do monofilamentów 3D High Heat Grade. Specjalnie stworzony granulat PLA do produkcji filamentu,
This grade exhibits faster crystallization rates and is able to develop improved heat-resistance in 3D printed parts. This low color resin grade demonstrates the best performance in formulated systems designed to enhance toughness or heat-resistance. Monofilaments made with Ingeo have excellent 3D printing characteristics such as precise detail, good adhesion to build plates, less warping or curling, and low odor.

Tego to się pewnie nie dowiemy jako, że jest to pewnie tajemnica firmy. Wiem jednak, że Fiberlogy działa i można herbatkę zaparzyć w wydrukowanej filiżance :) co prawda nie wiem, czy ty bezpieczne - ale można :mrgreen:

Wróć do „Filamenty/Żywice”