Filament Fiberlogy PLA HD

Awatar użytkownika
Meryler
Kontaktowanie:

Re: Filament Fiberlogy PLA HD

Postautor: Meryler » 28 kwie 2016, 19:03

A mnie bardzo ciekawi jak takie PLA zachowa się w silnie kwaśnym środowisku jak "wkład do biogazowni". Dzięki Badman'owi będę miał okazję za jakiś czas porównać je do zwykłego PLA, ABS + oraz PET-G.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 28 kwie 2016, 19:04

Badman pisze:Szybko - jednak Poczta Polska daje radę :Piwo: miłego testowania.

zdj pisze:Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym piekarnikiem ?

Ten filament to PLA, które po wygrzaniu w piekarniku robi się wytrzymałe praktycznie jak ABS i stabilne do temperatury 140 stopni C. a do tego w czasie drukowania nie wydziela trujących substancji jak np ABS. Liczę na Wasze testy - sam jestem ciekawy jak u Was się sprawdzą.

A w jakiej temp. drukuje się to nowe PLA ? dużo wyższe temp. na dyszy niż zwykłe PLA ?

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 28 kwie 2016, 19:05

od 200 do 220 stopni
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 28 kwie 2016, 19:10

Badman pisze:od 200 do 220 stopni

To tak jak nazwijmy to zwykłe PLA ?

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 28 kwie 2016, 20:00

Właśnie skończyłem testy. Jutro pojawią się na blogu, bo zdjęcia muszę zgrać i filmiki na YT wgrać.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 14:08

No to był pierwszy jaki przeczytałem, więc na chwilę czytania był fajny ;) Później przeczytałem Twój, bardziej rzetelny i już emocje opadły.

To jest tak jak pisałem w komentarzach na CD3D na temat "czy jakość wydruku zależy od wiedzy drukarza". Jak ktoś drukuje tylko wazoniki, figurki i pierdółki, to mu rzeczywiście wiedza zbędna i można rozważać wyższość jednej drukarki nad drugą. Ta zaczyna być potrzebna jeśli się chce wydrukować coś zgodnego z wymiarem i zadaną tolerancją wymiarową - wtedy okazuje się że drukarka ma dużo mniejsze znaczenie niż się wydawało ;)

Tak jak w tym przypadku - materiał fajny, ale z ABS choć mam pewność kształtu i wymiaru, a z PLA HD po wygrzaniu już nie wiadomo czego się spodziewać :roll:

Awatar użytkownika
Julian
Kontaktowanie:

Postautor: Julian » 29 kwie 2016, 14:12

Czy mój wpis jest sponsorowany? I tak, i nie. Po pierwsze szpulę dostałem za darmochę, w zamian za testy. Po drugie filament jest dostępny u mnie w sklepie, pod adresem 3lian.pl. Po trzecie, aktualnie jest w promocji (do końca maja). Za tym, że nie jest to tekst sponsorowany przemawiać będzie zapewne treść mojego testu, jak i jego rzetelność. Do zakupów na pewno nie będę nikogo namawiać.

Po tym fragmencie przestałem czytać. Rozumiem test na CentrumDruku3d.pl gdzie jest reklama Fiber i pozytywna recenzja, ale każdy kumaty kto to czyta wie o co chodzi i patrzy na te "testy" przez palce. Kasa sie musi zgadzać i tak musi wyglądać praca "państwa redaktorów".

Ale tutaj miało być podobno inaczej? Miało być naprawdę i rzetelnie. Bez komercji. Noto pierwszy test jest o tym że ziomek testuje plastik, którym handluje... Nie wiem, nie czytałem do końca, poprawcie mnie jeśli się myle, ale pewnie na koniec wyszło , że w sumie to ten plastik całkiem ok. i warto spróbowac?

Reprapowo było pod końcówkę już tylko wylęgarnią marketingowych koszmarków domorosłych Januszów biznesu, ale widzę że zaraza przeniosła się też tutaj...

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 14:15

Gdybyś doczytał do końca, to byś zobaczył, że filament ma słabą ocenę w oczach opisującego, co raczej przy tekstach sponsorowanych by nie miało miejsca.

Ja dzięki temu testowi wiem, że nie kupie tego filamentu.

Wróć do „Filamenty/Żywice”