Filament Fiberlogy PLA HD

sanders
Kontaktowanie:

Re: Filament Fiberlogy PLA HD

Postautor: sanders » 29 kwie 2016, 14:35

Do śmietnika z hejterem. Nic nie wnois do dyskusji tylko obraza. Moze i test virgin71 jest pisany bez polotu, ale przynajmniej jest rzeczowy. Poza tym virgin71 napisał na wstepie jaki jest jego stosunek do mateiralu i producenta i to w moich oczach rozwiązuje problem.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 29 kwie 2016, 15:10

Panowie - to kolejny produkt, który powoduje, że Klient ma wybór. Zastanawia mnie jedno - dlaczego w trakcie testów nikt nie pokazał pomiarów temperatury w jakiej wygrzewa produkt? wyniki pomiarów skurczu mogłyby się znacząco różnić. Nie sądzę aby Fiberlogy wprowadziło na rynek produkt, którego nie przetestowano. Mam w swoim sklepie ich filament i pewnie będę "nieobiektywny" ale przetestuję to w ściśle kontrolowanych warunkach i podzielę się z Wami wynikami.
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 16:02

Ja zrobię jeszcze test u siebie, ale dopiero jak skończę aktualne pilne projekty, bo "piekarniczek" do tego zbuduję aby mieć pewność, że warunki pracy były prawidłowe.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 29 kwie 2016, 18:31

Badman pisze:Panowie - to kolejny produkt, który powoduje, że Klient ma wybór. Zastanawia mnie jedno - dlaczego w trakcie testów nikt nie pokazał pomiarów temperatury w jakiej wygrzewa produkt? wyniki pomiarów skurczu mogłyby się znacząco różnić. Nie sądzę aby Fiberlogy wprowadziło na rynek produkt, którego nie przetestowano. Mam w swoim sklepie ich filament i pewnie będę "nieobiektywny" ale przetestuję to w ściśle kontrolowanych warunkach i podzielę się z Wami wynikami.

Jako że będę miał przyjemność testowania to dostosuję się a bynajmniej postaram dostosować do wytycznych temperatury wygrzewania.
Dziś ze względu "Fabrykowanie :mrgreen: " mini części do kołowrotka mam zajętą drukarkę to miedzy czasie poddałem testowaniu na stabilność temperaturową piekarnik. Piekarnik nowiutki jeszcze czuć "fabryką" jak się rozgrzewa i maił w sobie tylko jedną szarlotkę tydzień temu :OK: Niestety ale nie posiada termometru :( ale to mi nie przeszkodziło bo mam mobilny od-50°C do +150°C :OK:
Test był prosty bo za wiele to tam nie ma co testować ale wyszło że od włączenia termostatu przy 75.1°C naciąga aż do 81.4°C i się wyłącza.
Więc ma odchylenia 6,3°C czy to jest w mirę stabilnie tego nie wiem bo przyznam że wydaję się być trochę dużo :?
Kompletne testy z drukowania będą niebawem przedstawione jak się tylko ogarnę, u mnie doba jest jakaś krótka zawsze mi brakuje kilku godzin :?
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 29 kwie 2016, 19:22

Test zrobiłem na tyle rzetelnie, na ile potrafiłem, robiąc test pierwszy raz.
Myślałem, że Julian, to jest ten nasz król Julian, ale widzę, że to jakaś dziwna nowość.

Tak jak napisałem, mam ten filament na sklepie, co może podważać rzetelność, ale wynik jest szczery. Przynajmniej nie ściemniałem. Nikt mi za ten test nie płacił.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 29 kwie 2016, 20:20

luuuzzzuuuj poślady :LOL: ...są tacy co nic nie robią tylko potrafią krytykować i tacy co coś robią, dzięki temu się uczą/bawią i nabierają nowych doświadczeń. To czy sprzedajesz ten czy inny filament ..kogo to, jak chcę coś kupić mało znanego to potrafię szukać wiedzy wydając właściwie monetę i być zadowolony. Ktoś kiedyś powiedział " Jak czegoś nie możesz znaleźć w sieci to nie istnieje". Jest twój test luzacko napisany i na CD. a będzie jeszcze wiele innych, Krzysztof coś doda od siebie i wszystko się wyjaśni.

ps.Co dostane ? :LOL: :LOL:
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 29 kwie 2016, 20:40

Osobiście, jestem zdziwiony wysoką oceną CD3D. Ja się zawiodłem. Wydrukowane przez nich krzyże, też wyglądały tragicznie - dużo gorzej niż moje wypieczone wydruki. Zatem za co ocena 7/10?
Super dokładność to za mało.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 02 maja 2016, 18:01

A ja zorganizowałem sobie zestaw do wypiekania filamentu w postaci mini piecyka i termometru z sondą z IKEA. Pierwsze wypiekanie obiecujące - materiał zupełnie inaczej się obrabia - szlifowanie dremelem znosi bardzo dobrze, jest też zdecydowanie bardziej wytrzymałe, twardsze i takie hmmm bardziej spójne. Testuję dalej - jak na razie mam zestaw statków ;)
Filamenty i drukarki 3D w moim sklepie https://sklep.gamplate.pl zapraszam :ugeek:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 03 maja 2016, 6:36

Poka poka piecyk.

Awatar użytkownika
Badman
Kontaktowanie:

Postautor: Badman » 03 maja 2016, 11:28

zmajstrowałem coś takiego - piecyk z Auchan ma tą przewagę, że grzeje od 60 w górę, a dzięki termometrowi z IKEA wiem ile faktycznie jest w środku - bez problemu utrzymuję stałą temperaturę 80 stopni. Wadą tego rozwiązania jest mała wielkość elementu mogącego zmieścić się do piecyka.
Obecnie zmierzyłem 3DBenchy po wydrukowaniu, włożyłem do piecyka i będę wygrzewał. Po wygrzaniu zmierzę ponownie wymiary i porównam wyniki. Jestem ciekawy czy rzeczywiście się zmienią a jesli tak, to czy będzie to w granicy błędu chińskiej suwmiarki :roll:
DSC_1315_DxO.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Filamenty/Żywice”