Biały, matowy, łatwy

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Biały, matowy, łatwy

Postautor: Minik » 10 gru 2016, 20:36

Panowie jak w tytule, szukam białego, łatwego w drukowaniu dobrze trzymającego średnicę, matowego filamentu.
Uzyskiwałem taki efekt na starym abs naturalnym od DD, ale ze względu na rozmiary modeli ABS odpada. Na początek potrzebuje 6-10 kg, ale może być potrzebne więcej więc musi to być coś co jest w ciągłej sprzedaży. Nie mam czasu na eksperymentowanie, bo jak wypali to trzeba drukować od zaraz. Pytam więc was szanowni koledzy , może akurat ktoś coś tego typu zakupił i może polecić.

Oskar
Kontaktowanie:

Re: Biały, matowy, łatwy

Postautor: Oskar » 10 gru 2016, 21:16

Jeśli nie ABS i ma być matowe to ciężko to widzę. PLA, PETG świecą się jak psu. Pozostają wynalazki, które zapewne nie będą łatwe w drukowaniu.
Chyba, że HIPS się nada ale nie wiem czy jest łatwy oraz czy jest matowy :)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 11 gru 2016, 5:54

Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 11 gru 2016, 12:35

PLA bywa matowy gdy się go drukuje w temp powiedzmy 195 i z trochę wyższymi prędkościami.
Choć to nie jest stabilny efekt. Czesto kończy sie satyną. .(Polar white - Spectrum Filaments)

Kiedys kupilem na prawde matowy filament PLA (Velleman, white) (przed i po druku). Ale też nie mogę dać głowy, co teraz mają. ..

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 11 gru 2016, 16:52

Miałem kiedyś szpulę PLA od GUMAPLAST i drukowała się na bardzo fajną delikatną satyne. Dokupiłem jeszcze dwie i każda była inna. Efekt więc jestt możliwy tylko pytanie kto produkuje coś stabilnego. Na ABS w kolorze naturalnym uzyskam taki efekt, ale wiem że będzie to męczarnia ze względu na kształt modelu który mam powielać.

bmasojc
Kontaktowanie:

Postautor: bmasojc » 11 gru 2016, 18:43

Cześć,
Ja używam PLA od Spectrum Filaments- Ivory Beige. W niższych temperaturach uzyskuję efekt półmatu (<195 st. C).
pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 11 gru 2016, 21:48

Minik pisze:Miałem kiedyś szpulę PLA od GUMAPLAST i drukowała się na bardzo fajną delikatną satyne. Dokupiłem jeszcze dwie i każda była inna. Efekt więc jestt możliwy tylko pytanie kto produkuje coś stabilnego. Na ABS w kolorze naturalnym uzyskam taki efekt, ale wiem że będzie to męczarnia ze względu na kształt modelu który mam powielać.

potwierdzam, przedrukowałem dwa kilogramy gumaplastu białego (dwie rolki) i kazda ma delikatnie inny odcien i własciwości. Jutro wrzuce fotki bo mam jeszcze te druki. Jeden drukuje sie na czysto biały mat, a drugi na mleczny błysk...
it is what it is

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 13 gru 2016, 19:27

Biały od Plastspawu - ABS-PC. Fajnie się z tego drukuje. Otrzymałem sporą próbkę gratisową, mogę pół kilo ukręcić jakbyś chciał potestować.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 14 gru 2016, 0:26

Dzięki Krzysiek za propozycję. Może się tak zdarzyć że druknę to z ABS, choć wolał bym tego uniknąć ze względu na gabaryty. Tymczasem złożyłem ofertę na wydruki i poczeka co powie klient.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 14 gru 2016, 7:54

A nie myślał kolega, żeby taki wydruk pomalować matowym lakierem w sprayu? PLA bardzo fajnie sie maluje. Wiem, że to dodatkowe koszta, ale efekt można uzyskać jaki się chcę

Wróć do „Filamenty/Żywice”