Fiberlogy: drewno

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Fiberlogy: drewno

Postautor: dziobu » 29 sty 2017, 11:21

Witam,

Rzut był ostatnio próbek plastików filmy Fiberlogy. Sporo osób kupiło to może ktoś podpowie: wyszedł komuś wydruk z drewna? Mam jeszcze Mineral i tu było OK. Ale drewno co chwilę przerywało (dysza 0.6mm); założyłem że jest wilgotny. Suszyłem prawie 3h, wrzuciłem na drukarkę - wydawało się że jest OK. Puściłem wydruk a rano widzę tylko sieczkę na stoliku. A tym co zostało z wydruku widać wyraźnie że plastik przerywał. Czy toto wymaga większej dyszy? Formalnie to mam taką rozwierconą do 1mm no ale bez przesady. Zwłaszcza że drewno no-name przeszło na dyszy 0.4mm i nawet wyszło ładnie. Teraz leci drewno z 3DGO, też na 0.4mm i jak dotąd jest OK. A przecież Fiberlogy to jednak chińska tandeta nie jest.
Kolega któremu kupiłem drugą próbkę też ją załatwił. Pośmiałem się z niego, że głupek i drukować nie potrafi, a dziś widzę że ja nie jestem lepszy ;p

Także, jeśli komuś wyszedł wydruk z próbki drewna Fiberlogy to bardzo proszę żeby się tu pochwalił. Może być bez foto, istotne tylko czy wydruk dotrwał do końca.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Re: Fiberlogy: drewno

Postautor: MosfetN » 29 sty 2017, 12:06

Mnie wyszedł :D (drukowane na dyszy 0.4 mm) :
IMG_2878.JPG

IMG_2887.JPG

IMG_2891.JPG

Problem z tym filamentem jest taki ,że posiada on dość spore kawałki drewna które zbyt długo podgrzewane puchną/ulegają degradacji i zatykają dyszę. Należy drukować na jak najniższej temperaturze głowicy oraz na jak najmniejszej możliwej retrakcji. Na standardowych ustawieniach dysza zatykała się prawie od razu . Szybszy druk również pomaga.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 29 sty 2017, 12:24

MosfetN pisze:Problem z tym filamentem jest taki ,że posiada on dość spore kawałki drewna które zbyt długo podgrzewane puchną/ulegają degradacji i zatykają dyszę. Należy drukować na jak najniższej temperaturze głowicy oraz na jak najmniejszej możliwej retrakcji. Na standardowych ustawieniach dysza zatykała się prawie od razu . Szybszy druk również pomaga.

No i o to mi chodziło. Faktycznie drukowałem wolno. Sklecę z resztek kawałek drutu i spróbuję ponownie.
Dzięki wielkie.

btw. wydruk śliczny.

edit.
Sprawdziłem. Zebrałem prawie metr i puściłem pudełeczko. Zepsuło się bo plastiku brakło ale faktycznie przy dużej szybkości nie przerywa. To nie jest tak źle ;)
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 29 sty 2017, 23:02

Należy drukować na jak najniższej temperaturze głowicy

Mógłbyś podać na jakiej temp. poszedł ten fortepian? Wygląda super.

...to jednak chińska tandeta nie jest
Dziś wiele "światowych" filamentów to brandowane chińczyki... Chińczycy na prawdę umieją się postarać gdy chcą.
..fajnie że u nas też rozwija się tego typu tworzywa :OK:

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Postautor: MosfetN » 30 sty 2017, 8:47

evrybadykombinerki pisze:
Należy drukować na jak najniższej temperaturze głowicy

Mógłbyś podać na jakiej temp. poszedł ten fortepian? Wygląda super.

Temp. głowicy 193 °C , Temp. stołu : 53 °C
Teoretycznie można by zejść jeszcze niżej bo ten filament leje się z głowicy jak woda.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Wróć do „Filamenty/Żywice”