Alledrogo ; AliExpress ; eBay.... i inne ciekawe oferty

Polecane firmy, strony www, forumowicze.
Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Re: Alledrogo ; AliExpress ; eBay.... i inne ciekawe oferty

Postautor: spec » 23 wrz 2017, 17:34

Według mnie trochę średnie rozwiązanie. Ciężki stół przy szybszym wydruku może bujać całością.

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 23 wrz 2017, 19:28

spec pisze:Według mnie trochę średnie rozwiązanie. Ciężki stół przy szybszym wydruku może bujać całością.

Racja. Poza tym po co komplikować tak konstrukcję? Majtać stołem w 2 kierunkach - to tak jak by ogon machał kotem :lol:

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 15 paź 2017, 10:53

Chcę polecić podkładki antywibracyjne, które doszły do mnie (niestety po ponad miesiącu) - ale warto było czekać!

Zamocowałem na wszystkich osiach, po odpaleniu przeżyłem szok!, drukarka zamilkła :o . Do tej pory moje nema23 połączone z ramą alu ,na profilach 40x40, były słyszane w całym mieszkaniu (podejrzewam że nie tylko moim). Rama grała ta mocno że przebywanie dłużej niż 30min w jej pobliżu groziło chorobą psychiczną :LOL: Po zamontowaniu podkładek cisza.... po porostu cisza..., podejrzewam że efekt który uzyskuje się na TMC jest znaczne gorszy. Nie testowałem ich ale nie wyobrażam sobie że mogło by być jeszcze ciszej. 80% głośności teraz to wiatraki.

Ja kupiłem ten model https://pl.aliexpress.com/item/Funssor- ... 29882.html?

Jednak żeby nie było tak różowo to kilka małych uwag:
- Otwory montażowe to m4 - trochę mało jak na Nema23, imo powinny być pod m5, wtedy bardziej by to posłowała do otworów w obudowie silnika.
- Obawiałem się o sztywność gumy separującej, i niestety jest tak że jeśli ktoś bardzo mocno lubi napinać pasek to może wystąpić małe ugięcie. Jednak w moim przypadku jest ok.
- Mocowanie na 2 śruby do silnika zdaje się być wystarczające, Jenak do ramy mogło by być na 4 śruby. Jak mocno złapie silnik i szpanie to widać że cześć mocująca do ramy nieco się unosi ~ 0.2 mm. Nie występuje to w czasie druku, mimo wszytko czuję lekki dyskomfort z tego względu.
Ten efekt nie powinien występować w przypadku nieco innych podkładek, które również zamierzam zamówić i przetestować.

https://pl.aliexpress.com/item/5pcs-NEM ... 71090.html?

Ten model powinien być sztywniejszy - widać że guma jest sporo szersza, a mocowanie do ramy jest na 4 śruby. Tylko chyba otwory montażowe to m3 :LOL:

Generalnie naprawdę dobrze wydane PLNy, polecam wszystkim co chcą wycisz swoje maszynki!

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 15 paź 2017, 10:57

A mogłeś mieć w kilka dni od zakupu http://allegro.pl/amortyzatory-drgan-silnikow-krokowych-nema23-i6628870812.html :mrgreen:
Dziwię się czasami Waszym "zapatrzeniem w Chińczyków" :o i nie sprawdzaniu rodzimego rynku :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 15 paź 2017, 11:03

Szukałem :( ale dla nema23 nie było w PL wtedy..

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 15 paź 2017, 11:10

Często przeglądam Alledrogo "pod kątem" silników Nema23, i te "amortyzatory" są tam non-stop :OK:
Ludziska je wywalają, bo powoduję więcej złego, niż dobrego :mrgreen: Sam mam kilka zdemontowanych z Nema17 :)
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 15 paź 2017, 11:18

Nie zaobserwowałem w przypadku druku 3d negatywnego wpływu, może we frezarkach cnc gdzie siły są znacznie większe mogą powodować więcej złego niż dobrego. Jadnak u mnie brak wibracji na głowicy i stole poprawiło nawet nico jakość. :OK:

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 15 paź 2017, 11:20

Dokaldnie ja kupilem silniki od 3.5 do 5zl za szt z tymi amortyzatorami w pl na allegeo ,wiec taniej z silnikiem niz u majfrienda za sam.Jednak po ich zastosowaniu nie mozna napiac paskow odpowiednio. Oczywiscie nie we wszystkich konstrukcjach. Jak napinalem pasek silnik lekko sie krzywil i pasek zaczynal sie opierac o krawedzie rolki i scierac.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 10 lis 2017, 7:44

Panowie proszę o opinie bardziej doświadczonych w kontktach z majfrendami.
Próbuje skompletować sprzet do HC i kilka paczek od września mi się rozpłyneło (głównie nierejestrowalne) i zaczynam otwierac dysputy.
Z rękawiczkami mimo ze skośnooki kolega mi wysła po 3 tyg łaskawie jakis nr listu to moge zapewne sobie go wsadzic i rękawiczek mimo próby załatwienia sprawy polubownie nie mam - jak i kasy za nie.
Teraz pryz otwarciu dyspty dostałem wiadomosć od azjatyckiego kolegi w ktorym jesli dobrze zrozumiałem nproponuje brak ponownej wysyłki i brak zwrotu kasy powołując się na to że Ali samo to załatwi :|
spotkał się ktoś z czymś takim?
ali.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 10 lis 2017, 11:15

Hej
Oczywiście klikasz REJECT :Piwo: . Czekaj na eskalacje sporu dopiero w tedy alli zacznie szukać przesyłki. Nigdy nie akceptujesz zakończenia sporu jeżeli ta opcja Ci nie odpowiada. Jeżeli zamkniesz spór już nie możesz go otworzyć ponownie, bo zaakceptowałeś propozycje sprzedawcy no return&no refund. Sam się tak naciąłem skośniki w sporze zaproponował no return&no refund w treści napisał że wyśle uszkodzoną cześć tylko żebym zamknął spór. Zamknąłem no i dupa nie odpisuje na żadne wiadomości spór zamknięty więc nie mogę już nic zrobić.

Wróć do „Polecane”