Maszyna PIEKIELNA

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp. Jeśli nie jest drukarką czy frezarką, to jest tu dla niej miejsce.
Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Maszyna PIEKIELNA

Postautor: evrybadykombinerki » 25 sty 2017, 23:19

To teraz poobniżam trochę poziom forum ;)
Zbudowałem maszynę w 100% skopiowaną, zero inwencji, zero udoskonaleń. Nazywa się to bodajże polerka bębnowa. Podejrzałem tu: https://www.thingiverse.com/thing:1246084

Cel był taki żeby wybłyszczać wydruki z filamentów metalicznych. Działa. tylko chyba trochę inaczej niż profesjonalna, tzn. można by powiedzieć że służy (w kolejności skuteczności) do:

1. Wkurzania wszystkich znajdujących się w promieniu 15 metrów od tej piekielnej maszyny. Przegrody ceglane i gazobetonowe nie stanowią wystarczającej izolacji akustycznej
2. Przeklejania drobinek filamentu i startego metalu z jednego obiektu na drugi (poniżej foto)
3. (na koniec) lekkiego polerowania powierzchni wydruków - dobre i to...

Testowałem na moich metalicznych PLA. W sumie to jestem tak na prawdę zadowolony - fajnie i dość niespodziewanie powychodziły rzeczy z miedzianego "odwirowanego" razem z aluminiowym. Pole do eksperymentowania jest duuże. BTW: Absolutnym mistrzem w tym jest Walter Hsiao http://thrinter.com/tumble-coating-3d-prints-part-1/

Wychodzi na to że nie potrzeba używać filamentów typowo metalicznych (eksperymentalnych/kruchych) aby mieć w efekcie powierzchnię jak przeszczotkowany metal..

Wrzucam na bloga więcej zdjęć, (http://fabrykator.pl/laboratorium/2017/ ... piekielna/)
a tu takie zajawkowe...

DSC01756.jpg

20170125_232329a.jpg

DSC01760.jpg

DSC01766.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wiesioo
Kontaktowanie:

Re: Maszyna PIEKIELNA

Postautor: Wiesioo » 25 sty 2017, 23:50

:OK:
jak chcesz żeby to lepiej działało to popatrz na to
http://www.avalon-machines.pl/index.php ... 89&lang=pl
na okrągłym bębnie masz wyłożony jakiś materiał który jakby tworzy tarcie i obraca te polerujące się elementy ??
w tym sześciokątnym z linka polerujemy biżuterie i robimy to na mokro z użyciem np płynu do mycia naczyń albo innych płynów
ogólnie do tego typu maszyn są specialne wkłady
jak masz jakieś kulki stalowe ,najlepiej nierdzewne to po testuj

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 26 sty 2017, 0:27

Dzięki :Piwo:

jeszcze korekta:
promień wkurzania to jednak w granicach 10m a nie 15 ;)
Rwk=10

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 sty 2017, 6:41

Wygląda to ciekawie (efekt końcowy). Może nie w pełni metaliczne (co widać na domku) ale i tak ciekawy produkt finalny. Nawet nie myślałem że ocynk z nakrętki może tak przejść na plastik :shock: Jak długo to bębniło aby uzyskać taki efekt?

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 26 sty 2017, 8:15

idealna maszyna - nie dość że z praca "czysta przyjemność" i później mozna to testować na sasiadach to jeszcze fekty daje :OK:

Freitag
Kontaktowanie:

Postautor: Freitag » 26 sty 2017, 16:11

Witam
do bębna wsyp troszkę bardzo drobnego piasku kwarcowego do piaskarki, nie wiem czy odsiany zwykły by nie starczył. I nie dość że będzie cisza to i efekt powinien być dużo lepszy.
pozdrawiam Irek

Awatar użytkownika
way
Kontaktowanie:

Postautor: way » 26 sty 2017, 16:46

Nagraj filmik żebyśmy też mogli usłyszeć jak pracuje :OK:

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 26 sty 2017, 19:10

Polecam wrzucić jakieś mosiężne elementy:) dadzą fajny połysk.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

luki
Kontaktowanie:

Postautor: luki » 28 sty 2017, 12:07

A próbowałeś zasypać jakiś element z trudno dostępnymi elementami drobnym piaskiem polerskim lub do piaskowania aby wyszlifować te uporczywe prążki ,jestem ciekaw jak wyglądała by powierzchnia po takim zabiegu .Innym projektem może być kuweta wypełniona piaskiem do piaskowania do tego położona na sprężynujących podporach i do tego mocowanie z silnikiem za pomocą mimośrodu coś w rodzaju przesiewacza.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 29 sty 2017, 22:52

Dzięki za wszystkie uwagi, jak zwykle cenna wiedza, zamieszczę filmik ale będe w stanie to zrobić pewnie dopiero jutro wieczorem - nastąpiło spiętrzenie spraw innych..

Wróć do „Inne maszyny”