ECU dla silników benzynowych z wtryskiem - projekt

Szeroko pojęta elektronika z różnych dziedzin życia
sol
Kontaktowanie:

Re: ECU dla silników benzynowych z wtryskiem - projekt

Postautor: sol » 23 lut 2018, 17:54

podoba mi sie to podejście, planujesz wsparcie dla WBO? ogólnie coś czuję, że się będę do Ciebie uśmiechać po pcb :) mam gotowy wtrysk do r2 z kaszla i tak się zastanawiam od miesiąca jak bardzo easyecu micro to strzelanie z działa do komara, juz nawet próbowałem sterownik z hondy ybr125 zastosować :LOL:

Obrazek

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 23 lut 2018, 23:59

Tak czytam i czytam, i zastanawiam się czy macie chopy jakąś normalną hamownię żeby taki motor z uniwersalnym ECU zmapować ?
Bo bez tego to moim zdaniem mija się to z celem, bo uniwersalne mapy z uniwersalnego ECU (nawet po autotuningu) będą na pewno sporo gorsze od "uniwersalnych" map z fabrycznego ECU.
Więc bez dostępu do hamowni i spędzenia tam trochu czasu, cała ta zabawa ma kiepskie uzasadnienie. No chyba że w danym pojeździe oryginalny ECU poszedł z dymem, a nowy to 5kpln czy więcej, to wtedy można iść na kompromis, albo wynająć hamownię, i tak będzie taniej (uniwersalne ECU + strojenie na hamowni).
Zostaje jeszcze "sztuka dla sztuki" czyli udowodnienie że da się :D I to też popieram, bo trzeba się rozwijać. I coś mi się wydaje że ów projekt celuje w ten target.

BTW... Kaszel na wtrysku ? No kurde, byłby to kosmos :LOL:
-- MIŚ --

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 24 lut 2018, 6:13

Misiu, mam 3 hamownie w promieniu 15km od Gliwic ;) na pomorzu ze znanych mi hamowni, Krzysztof masz najbliżej chyba do tune-upu, który jest ostatnio mocno rozchwytywany, zanim odwiedziłem podwoziówkę, strojenia dokonywałem na drodze, dużo paliwka się przelało, bo wychwycenie każdej komórki z 3wymiarowej mapy 8x8x8 było małym koszmarem, ale dało radę
R2 na wtrysku to tylko zajawka, żeby zobaczyć jak ten silnik będzie pracować, ja mam w maluchu to maleństwo

P1060270.jpg

2017-03-31 19.03.15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 24 lut 2018, 6:40

Hamownię mam w Koszalinie jakby co, ale akurat nie o to mi chodzi. Chodzi głównie o to, że chcąc swapować coś "fajniejszego", to to co znajdowałem ma zawsze w kompie immo, podłączenie rożnych pierdołek wokół do kompa itp. Szczerze mówiąc z podłączeniem takiego oryginału do samego silnika niekiedy więcej roboty z obejściami. A tak podłączam to co chcę i po kłopocie. Jak mi się komputer "nauczy" pracy silnika aby to przynajmniej prawidłowo pracowało, to wtedy myk na hamownię i niech to dostraja ten kto się lepiej na tym zna.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 24 lut 2018, 7:36

A co do czego chcesz przekladac? To co z tym wbo? ;)

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 24 lut 2018, 10:36

No tak, immo... Przypomina mi się opowieść kumpla jak to do Nissana Patrola zamontował diesla z BMW i całe szopki z uruchomieniem tego, jak na początku jeździł z połową instalacji elektrycznej z BMW leżącej na podłodze nissana :LOL:
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 24 lut 2018, 16:33

sol pisze:A co do czego chcesz przekladac? To co z tym wbo? ;)

Oświeć mnie co to WBO bo głupi jestem? A co chcę wsadzać? Myślę o M111 ze stajni Mercedes do swojej Kianki.

Miś, no właśnie problemów niekiedy z tym co wokół, czego nie masz, jest więcej niż to warte. Do tego za wiązkę + komputer (do jakiejś tam przyzwoitej benzynki) wołają jakieś ciężkie pieniądze. Do tego musisz kupić stacyjkę z kluczykiem i dodatkowe 400-500 zł. Aktualnie wrzuciłem V6 2.8 do kampera i tam przykładowo piękna wiązka na samym silniku ... no ale do tego kupę puszek, puszeczek aby wszystko działało i nie sypało błędami. Do tego elektroniczna stacyjka, kluczyk "rybka" co jak się uwali kosztuje 800 zł :/ Wstawiając własny komputer mam te wszystkie skrzynki, skrzyneczki, stacyjki, kluczyki gdzieś :) Zostawiam w aucie potrzebną instalację od świateł, ogrzewania, jakiejś tam elektryki itp, resztę wycinam. Wrzucam własny komp do silnika, jedna wiązka, porządek pod maską i jak się coś sypnie elektrycznie to wiem gdzie szukać problemu.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 24 lut 2018, 17:33

wbo-wide band oxygen sensor, szerokopasmowa sonda lambda, bardzo przyspiesza strojenie, bo nie musisz jeździć z innovatem w d... tłumiku :)

ogolnie muszę się wgryźć na nowo w tuner studio, bo od czasu megasquirta 5 lat temu dawno do niego nie zaglądałem :LOL:

silnik z mesia to ciekawa i pancerna opcja, dobrze że zmieniłeś zdanie bo pamiętam, że chchiałeś 1.9tdi montować :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 24 lut 2018, 18:31

Tak, chciałem 1.9TDI, ale zostaję przy benzynie. Te M111 to fajne motorki, a jak się jeszcze w kompresorze trafi za dobre pieniądze to bajka.
Co do szerokopasmowej sondy, to dobrze że piszesz że łatwiej ogarnąć, bo ja dopiero będę raczkował w TunerStudio (pewnie zadam dużo pytań na PW ;) ). Znalazłem taki układ do sondy szerokopasmowej --> http://www.bosch-semiconductors.com/med ... _cj125.pdf

Aktualny schemat. Cały czas szukam jakiegoś fajnego, niedrogiego złącza dostępnego w kraju - komuś się nie obiło o oczy? Tymczasowo do DB37 to rysuję, ale to do testów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 24 lut 2018, 20:25

Ecumajstry w starym emu (emu classic) stosowali te zlacza (nie pamietam jak sie nazywają)
Podobno styki mają gwarancje na 3000 rozpięć
https://goo.gl/images/fDbHxJ

Pytaj ile wlezie, przerobilem ms2 i emu

Przejrzalem datasheeta, swietny uklad bo wspiera lsu 4.2 i 4.9

Wróć do „Elektronika”