Drukarka po mojemu v2

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Drukarka po mojemu v2

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2016, 8:14

Jeśli taki napinacz, to ja bym go dał zamiast jednej z rolek przy silniku. Będzie to estetyczne i takie bardziej "zgodne ze sztuką" mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 26 cze 2016, 8:31

Może coś takiego na silniku :roll::

Napinacz.jpg

Element z projektu Z Axis - MyCore for SmarCore
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 26 cze 2016, 10:04

Krzysztof pisze:Jeśli taki napinacz, to ja bym go dał zamiast jednej z rolek przy silniku. Będzie to estetyczne i takie bardziej "zgodne ze sztuką" mi się wydaje.

Może i masz rację po co robić coś na przednim profilu i psuć wygląd drukarki :D

Artu pisze:Może coś takiego na silniku :roll::

Napinacz.jpg

Element z projektu Z Axis - MyCore for SmarCore

Może i to jest pomysł , przemyślę to i spróbuje coś naskrobać :)

Panowie przepraszam , że tak was męczę , ale pierwszy raz samemu projektuje drukarkę :)
Drukarka po mojemu - 100% projektu i części poskładane nie wiem ile : http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 3&start=60

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2016, 10:24

Lepiej dłużej pomęczyć i wypracować coś przyzwoitego, niż zrobić coś i później X razy poprawiać ;)

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 26 cze 2016, 10:36

Krzysztof pisze:Lepiej dłużej pomęczyć i wypracować coś przyzwoitego, niż zrobić coś i później X razy poprawiać ;)

Jasne ciągle , się zastanawiam czy te małe prowadnice dają radę przy direct , ale z tego kalkulatora wynika , że tak.
A co do napinacza mam pomysł zrobić jakieś ramię +dwa łożyskami z kołnierzem i jakoś to upchnąć przy mocowaniu silnika :)

Panowie mam pytanie czy mogę łożysko obsadzić na wale plastikowym ? Bo mi kurna chata nie pasuje dać dam wał ze stali :(
Drukarka po mojemu - 100% projektu i części poskładane nie wiem ile : http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 3&start=60

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 26 cze 2016, 19:04

Panowie poskrobałem troszkę w inventorze i powstał o to taki twór:
Zrzut ekranu 2016-06-26 21.02.22.png

Co sądzicie ?

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Postautor: animos » 26 cze 2016, 19:46

Ja bym wolał naciąg zrobić na końcu pasków.
Grzecho83 zrobił kiedyś coreXY z jednym paskiem a potem w środku go zamocował (bez przecinania).
Tu są niestety dwa poziomy paska - ale może jakieś sprężynowe wyrównanie naciągu obu pasków na wózku x.

Przy silniku to może być mało miejsca.
A tak w ogóle to sporo rolek - z 6 zrobiło się 10.

W sumie to bardzo ciekawy temat właśnie dlatego, że sam projektujesz a nie robisz już coś gotowego.

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 26 cze 2016, 19:49

animos pisze:Ja bym wolał naciąg zrobić na końcu pasków.
Grzecho83 zrobił kiedyś coreXY z jednym paskiem a potem w środku go zamocował (bez przecinania).
Tu są niestety dwa poziomy paska - ale może jakieś sprężynowe wyrównanie naciągu obu pasków na wózku x.

Przy silniku to może być mało miejsca.
A tak w ogóle to sporo rolek - z 6 zrobiło się 10.

W sumie to bardzo ciekawy temat właśnie dlatego, że sam projektujesz a nie robisz już coś gotowego.

Oczywiście dla drugiego paska zrobię ten sam mechanizm :) Wiesz co projektuje sam bo chce ograniczyć plastik drukowany do minimum. Ja lubię robić tak , że troszkę przesadzam i po swojemu :)

Pomiędzy jednym a drugim elementem z napinacza będzie sprężyna , która przy zakładaniu paska( teraz w projekcie ) jest w założeniu naciągnięta ( skręcony element jeden do drugiego za pomocą śruby )na maksa na ile mi pozwala. Więc po odkręceniu nakrętki to ten pasek będzie biedny i naciągnięty odpowiednio na ile pozwoli. Co w tym momencie da równy naciąg na obu paskach , ale to są takie moje przemyślenia.

Niech się jeszcze inni wypowiedzą.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2016, 20:04

Jest ok, choć tak jak napisałem, jeśli miałbym robić napinacz, to bym dał zamiast jednej z rolek które prowadzą pasek. Na upartego wystarczy zrobić możliwość regulacji przesunięcia tych rolek i masz sprawę załatwioną - napinacz zbędny.
Przy takim dostępie do mechanizmu jak w drukarce, to prawdę powiedziawszy napinacz jest zbędny. Wystarczy możliwość mechanicznego przesunięcia rolki w celu napięcia paska.

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 26 cze 2016, 20:10

Czyli tak może być ? Myślałem , żeby użyć jakiejś z jednej rolek, ale za dużo przeróbek byłoby według mnie , a tak wykorzystam łożyska co mi leżą na biurku i się kurzą. Po drugie uważam , że lepiej jak rolka z napinacza będzie naciągała pasek od strony bez zębów i przy silniku.

No to już mam koniec z napinaczami co sądzicie ?
Zrzut ekranu 2016-06-27 00.07.50.png

Wróć do „Drukarki 3D”