Jaką drukarkę do 13000 netto

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
MacStorm
Kontaktowanie:

Re: Jaką drukarkę do 13000 netto

Postautor: MacStorm » 27 lut 2018, 12:21

Jestem Zakochany na chwilę obecną w Original Prusa i3 MK3 Multi Material upgrade kit
Kolory np z PLA są super.... Genialne rozwiązanie ;)
Czy da się tym drukować np PLA i PVA czyli dwa różne materiały ??
Ma ktoś takie cudo widział słyszał ???
Ja właśnie szukam.....

balgator
Kontaktowanie:

Postautor: balgator » 27 lut 2018, 12:55

A oglądałeś na kanale youtube (chyba Thomasa Sanladerera) gdzie drukowano znany model Adalinda dragon, na jakiej zasadzie działa ten multimaterial? Chodzi o to, że obok wydruku drukowany jest walec, gdzie czyszczona jest głowica. Powoduje to olbrzymie straty w materiale.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 27 lut 2018, 13:58

MacStorm pisze:Jestem Zakochany na chwilę obecną w Original Prusa i3 MK3 Multi Material upgrade kit
Kolory np z PLA są super.... Genialne rozwiązanie ;)
Czy da się tym drukować np PLA i PVA czyli dwa różne materiały ??
Ma ktoś takie cudo widział słyszał ???
Ja właśnie szukam.....

Szukasz MMU? Mam 2 szt do Mk2s

Da się drukowac dwoma materiałami ale szybciej będzie to ABS i Hips

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 28 lut 2018, 7:07

A oglądałeś na kanale youtube (chyba Thomasa Sanladerera) gdzie drukowano znany model Adalinda dragon, na jakiej zasadzie działa ten multimaterial? Chodzi o to, że obok wydruku drukowany jest walec, gdzie czyszczona jest głowica. Powoduje to olbrzymie straty w materiale

Widziałem ;)
1) Na filmiku się da .. A ktoś miał przyjemność /nieprzyjemność przerabiać to zagadnienie osobiście?? Może się podzielić doświadczeniami....
2) Olbrzymie straty ... no tu bym nie przesadzał... Straty oczywiście są ale dla moich wydruków ilość podpór jest bardzo ograniczona .
3) Martwi mnie to że w przypadku MK3 ekstruder direct po zastosowaniu MMU zmienia się na bowden Jak to wpływa na jakość?
W 90 % drukuje bez podpór da się jakoś rozsądnie szybko mało kłopotliwie zmieniać jedno rozwiązanie na drugie...?? Ktoś coś???

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 28 lut 2018, 8:08

W delcie pierwszy raz zastosowalem bowdena i nie widzę w nim problemu. Nawet jest duży plus, bo oś X jest odciążona. Kwestia tylko dobrania odpowiednich ustawień w slicerze. Jak widać u mnie na wydrukach da się:)
Polecam bowdena.

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”