Aliexpress i blokowanie kont

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Aliexpress i blokowanie kont

Postautor: Miś » 20 wrz 2017, 21:29

Wkurzyłem się.
Dawno temu miałem na aliexpress konto, ale po założeniu 4 (według mnie słusznego) sporu zablokowali mi konto twierdząc że ponoć "przekroczyłem zasady ochrony kupujących".
No nic, założyłem drugie konto. Inny email, telefon, tylko adres ten sam.
Zrobiłem kilka zakupów i znów trafił się krętacz który podawał niedziałające numery trackingu (wysyłka rejestrowana). Po miesiącu od zakupu (dalej nie mając działającego numeru śledzenia) założyłem spór. Aliexpress spór przyjął, uznał, zarządził zwrot kasy, po czym... zablokował mi kolejne konto.
O co kurna chodzi... Już nawet nie można sporu otworzyć ? Pierwszy spór i od razu blokada konta :?: Normalnie chamstwo. Miał ktoś podobne przypały ?
Teraz to już się na prawdę wkurzyłem na ali. A na dodatek za 2 dni mija gwarantowany termin innego zakupu, i pewnie sporu już nie będę mógł otworzyć bo konto zablokowane. A kolejne 6 przesyłek w drodze.
Kiedyś można było otworzyć spór w dowolnym momencie, a teraz jeśli przesyłka jest nierejestrowana to dopiero po upływie gwarantowanego czasu (choć po upływie tego czasu ponoć kończy się moja ochrona). I w co tu wierzyć ? Chyba trzeba będzie powiedzieć ali "żegnajcie" :LOL:
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
way
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i blokowanie kont

Postautor: way » 21 wrz 2017, 7:28

To może być pokłosie "sprytnych" którzy mimo otrzymania towaru i tak występowali o zwrot kasy- pewnie chińczyk się wkurzył i teraz już nikomu z polski nie wierzy.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 21 wrz 2017, 7:40

Założyli Ci blokadę permanentną czy czasową na konto?
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

michu556
Kontaktowanie:

Postautor: michu556 » 21 wrz 2017, 7:58

nie wiem ja ostatnio wciełem sie na kartach sd.. chinczyki miały lewe karty wystawione by ich aukcja była wyżej na wyszukiwaniu. 12 sztuk tak kupiłem a potem mi anulowali wysyłkę wszystkie spory uznane kasa zwrócona. ja żądnych drogich itemów nie kupuje na ali. najwięcej to kolo 20$ dochodzi działa nie wiem może nie miałem pecha...
mam już A3 ocena nie doszły 2 paczki jedn za 0.4 a druga za 0.97$ i nawet chyba sporu nie otwierałem bo zapomniałem...

teraz fona kupiłem oby doszedł cacy...

Awatar użytkownika
Sławek
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 21 wrz 2017, 8:10

Dlarego lepiej na ebay, wcale nie jest drozej a paypal ma ochrone kupujacych.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 21 wrz 2017, 8:59

Tylko na eBay "wyszukiwarka" bardzo dziwnie działa... jak dla mnie ;)
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 21 wrz 2017, 9:01

JA juz mam kilka sporów za sobą i nic nie poblokowali, fakt ,ze każdy spór potwierdzony korespodencją z sprzedającym.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 21 wrz 2017, 9:38

Sławek pisze:Dlarego lepiej na ebay, wcale nie jest drozej a paypal ma ochrone kupujacych.

A jak ktoś nie ma paypal? Osobiście mam ale nie korzystam, za to lubie i płace w necie blikiem przez przelewy24, a tego na ebay chyba nie ma?

Awatar użytkownika
Sławek
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 21 wrz 2017, 9:52

Wtedy nie masz ochrony, Twoj demokratyczny wybor.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 21 wrz 2017, 10:40

Blokada jest permanentna z możliwością odwołania z której skorzystałem, ale i tak na razie cisza. Mogę jedynie zobaczyć historię zakupów.

Za ali przemawiały przelewy24. Łatwe i natychmiastowe. A na ebayu trzeba przez paypal, który trzeba doładować tradycyjnym przelewem, bo szybkiego z mojego banku nie ma. A karty nie chcę podpinać pod paypala. No i przelicznik paypalowy jest gorszy niż ten z przelewy24.
No tak jak się spodziewałem, na razie brak jakiejkolwiek reakcji na odwołanie, i nie mogę już otworzyć sporu ani wystawić oceny. Nawet temu krętaczowi przez którego całe to zamieszanie.
-- MIŚ --

Wróć do „Luźne pogaduchy”