BOSCH PBD 40 wiertarka stołowa

Przydatne narzędzia, porady dotyczące zakupu
Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

BOSCH PBD 40 wiertarka stołowa

Postautor: chemik72 » 15 mar 2018, 18:18

BOSCH PBD 40

Obrazek

Kilka słów z pierwszego bliskiego spotkania z Wiertarką stołową BOSCH PBD 40
Długi czas nosiłem się z zamiarem zakupu w/w narzędzia lub podobnej ale ostatecznie padło na Boscha gdyż nigdy nie miałem problemów z tą marką i 95% "większych" podstawowych elektronarzędzi jak wiertarka ręczna, wkrętarka, szlifierka oscylacyjna, szlifierka kątowa, wyrzynarka mam z Boscha z lini zielonej.
Pierwsze wrażenia pozytywne jakość wykonania dobra, dla czego dobra a nie b.dobra? :? patrz pkt.12, 13 i 14
Może aby było przejrzyściej to przydzielę okejki max.5 lub :( Są to tylko moje spostrzeżenia które mi osobiście się spodobały i wydają się być pomocne, proszę tego nie traktować jako jakiś TEST... :OK:

Więc lecimy:

1. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Wizualnie
2. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Wyświetlacz :
3. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Płynna regulacja obrotów z odczytem+
system Bosch Constant Electronic utrzymuje stałą prędkość
4. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Odczyt głębokości wiercenia
5. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Ogranicznik głębokości wiercenia
6. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Oświetlenie LED
7. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Wskaźnik Laserowy
8. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: 2-biegowa przekładnia
9. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: docisk
10. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Beznarzędziowy uchwyt wiertarski z automatyczną blokadą wiertła
11. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Z pomocą zacisku można wygodnie mocować także okrągłe elementy
12. :( :( :( :( Luz na kolumnie 0,23mm
13. :cry: :cry: :cry: :cry: Luz na uchwycie wiertarskim 0,25mm
14. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: CENA 1143 pln. :!:
15. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: Gwarancja 36mies.

To chyba wszystko z tego pierwszego spotkania :D . Jak widać kluczowa sprawa jak LUZY nie wyszły im najlepiej bo sięgają prawie aż 0,5mm Próbuję rozmienić jak zredukować te luzy może się uda. Zauważyłem że luz na kolumnie jest dużo mniejszy jak się zjedzie na dół więc światełko w tunelu jest :) Może uda się wsadzić blaszkę 0,10- 15mm. Z uchwytem wiertarskim może być gorzej.
Podsumowując nie jest najgorzej i bardziej jest na ok. i daję :OK: :OK: :OK: :OK: Gdybym miał jeszcze raz wybierać to nadal ten model :OK: .

no i kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec jeszcze taka ciekawostka to BOSCH ma fajnie zbudowaną stronę internetową a w szczególności serwisową.
https://www.bosch-do-it.com/pl/pl/majst ... 199903.jsp
Wystarczy wpisać nr. katalogowy i mamy listę części wraz ze schematem i cenami,
http://www.powertools-aftersalesservice ... country=pl
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Wróć do „Narzędziownia”