Unique One rev A szukam repetiera

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Unique One rev A szukam repetiera

Postautor: mikun » 03 cze 2018, 23:39

Czy ktoś z kolegów ma gotowy wsad repetiera to unique one rev A? Na razie "jadę" na marlinie (Gate LE) ale chciałbym wrzucić na próbę repetiera bo może zostanie w tej drukarce na dłużej. Widzę że jest płytka w konfiguratorze online, czy wystarczy że ją wybiorę i nic więcej nie muszę wstępnie ustawiać? Chodzi mi o znienawidzone krańcówki :) resztę jak kroki, temperatury i inne to sobie poradzę.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Unique One rev A szukam repetiera

Postautor: Krzysztof » 07 gru 2018, 6:33

Użyj konfiguratora online
https://www.repetier.com/firmware/v100/index.php
Parametry drukarki masz podane przykładowo w Marlinie jaki wrzuciłem do pobrania
viewtopic.php?f=81&t=1771

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 10 gru 2018, 18:51

Z chęcią użyję, tylko w wyborze LCD jaki wyświetlacz wybrać z menu wyboru? Mam taki sam jaki miałem do Sunbeam B. czyli 4x20 zgodny z hitachi hd44780 i impulsator.

Mam podłączony zgodnie z poniższym schematem:

Obrazek

W repetierze w configuration.h nie podaje się nazwy, a nr wyświetlacza i pod numerem pewnie są odnośniki do pinoutu danej płytki i wyświetlacza i tu utknąłem. Reszta pewnie będzie śmigać :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 10 gru 2018, 18:55

Spróbuj smartcontroller reprapdiscount, trzeci od góry w liście rozwijanej w Repetierze

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 13 gru 2018, 17:37

Dopiero dzisiaj mi czas pozwolił siąść do drukarki, zrobiłem jak napisałeś i dostałem dwa różne błędy po kompilacji, smartcontroller reprapdiscount to cyfra 2 dla #define FEATURE_CONTROLLER, gdy 2 zamienię na 18 jak w paczce przerobionej przez Misia to się kompiluje bez problemu ale na wyświetlaczu znowu nic nie mam... poniżej screen z wersji arduino 1.0.6 a niżej 1.8.5

Obrazek

Obrazek

Myślałem, że skoro płytka jest w spisie repetiera,to z LCD nie będzie problemu a tu jakieś dziwne rzeczy w wychodzą. Nie dość że nie mogę HEX wygenerować to jeśli mi się to uda, to na wyświetlaczu mam pusto.

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 19 gru 2018, 0:04

Przepraszam że post pod postem - Krzyś a jest szansa na schemat unique one rev. A? Widzę że mój przypadek jest jakiś dziwny, może mam specyficzny pinout (chyba miałem jedną z pierwszych gate LE) spróbuję sam dojść dlaczego mi nie działa LCD.

Wróć do „Elektronika”