Dziwny problem z jednym silnikiem, osi Y. Dokuje ale nie działa dalej

FoxMurder
Kontaktowanie:

Dziwny problem z jednym silnikiem, osi Y. Dokuje ale nie działa dalej

Postautor: FoxMurder » 01 lip 2018, 19:22

Jw, tzn można dokować jak ręcznie przesunę stół, ale jak drukuję to drukuje śmieci, tzn nie porusza osią Y, albo czasem poruszy. Ale zawsze
prawidłowo dokuje. Nic się nie grzeje 2 tygodnie temu wszystko działało i nie robiłem żadnych zmian.
W pronterface nie porusza osią y klikając w te kółka, ale reszta działa i Home na wszystkie osie też działa. Ale nie porusza pod żadnym innym pozorem.
Miał ktoś kiedyś tak dziwny problem? Mam starą reprap na starej płycie Sunbeam ver B.
Zazwyczaj się urwał termistor to naprawiłem tym razem jakby soft poszedł w maliny. Resetowanie nie działa rzecz jasna.

Stepstiki działają wszystkie zamieniałem też silniki i stepstiki i nic. Badałem oscyloskopem sygnał widać gdy kliknę Home na tą oś,
ale nie ma żadnego sygnału gdy drukuje albo klikam w pronterfejsie "przesuń o 10" czy inne.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Re: Dziwny problem z jednym silnikiem, osi Y. Dokuje ale nie działa dalej

Postautor: marcino » 01 lip 2018, 20:00

Szczerze, :shock: przeczytaj to co napisałeś i postaw się w sytuacji czytajacego. :roll: Jeśli oczekujesz pomocy to powinieneś napisac więcej informacji. Jest kilka sposobów na diagnozowanie problemów, jeśli zacznasz od robienia wielu zmian, silniki, stepstiki i coś tam jeszcze to slabo to widzę ( problemem jest jedna oś)
Wypada się przywitać,
pozdrawiam Marcin ;)

FoxMurder
Kontaktowanie:

Postautor: FoxMurder » 01 lip 2018, 20:03

Rzeczywiście nie przywitałem się dzień dobry.
Jakich informacji więcej trzeba? Jest to stary reprap na płycie sunbeam at90usb1287 i nie wiem nawet co za
kod wgrany i czy w kodzie są specjalne ustawienia do niej bo jak wgram inny kod może być problem ze skalowaniem druku.
Po prostu firmware zdaje się poruszać silnikiem tylko gdy dokuje. Nigdy inaczej.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 02 lip 2018, 5:17

Kolega miał problem z płytką która gubiła wsad ....poszukaj tematu
pozdrawiam Marcin ;)

FoxMurder
Kontaktowanie:

Postautor: FoxMurder » 02 lip 2018, 12:54

Widziałem ale nie wiem teraz jaki bootloader wgrać ani skąd wziąć taki hex do mojej płytki. W życiu nie znajdę autora tej mojej drukarki i czy wpisywał do niej jakieś konkretne ustawienia. Nie wiem co robić.

FoxMurder
Kontaktowanie:

Postautor: FoxMurder » 02 lip 2018, 17:27

Ok choć pomocy nie uzyskałem to dzięki za odpowiedzi teraz testuję nową płytkę ramps. Niepokoi mnie rozgrzany mosfet aż się poci.
To normalne czy chińska cebula żeby się spalił? Nawet nie ma radiatora. Działam na 12V zasilaczu.

Wróć do „Problemy i porady”