E3D prezentuje swój najnowszy ekstruder Hemera (dawniej Hermes)

Ekstruder Hemera E3D

Ekstruder Hemera E3DNa początku grudnia 2019 roku E3D zaprezentowało swoje najnowsze dziecko w postaci ekstrudera Hermes….. tzn Hemera. Dlaczego nagle E3D zmienia nazwę i to dzień przed premierą? Okazało się, że tuż przed uruchomieniem sprzedaży jedna z wielkich firma przypomniała sobie, że „ma prawa do nazwy” greckiego boga i postanowiła poinformować o tym E3D. Otrzymali prawne wezwanie od firmy znacznie większej od nich i dysponującej znacznie większymi zasobami prawnymi. Firma ta sprzeciwiła, aby nazwać nowy ekstruder imieniem greckiego boga z epoki mykeńskiej, ponieważ uważała, że nazwa ta należy do nich. E3D postanowiła nie brnąć dalej w tą wątpliwą dyskusję, kto ma rację i zmieniła Hermesa na Hemerę. I tak oto nowy ekstruder stał się kobietą! Rebranding Hermesa w Hemerę będzie jednak dość łagodny. E3D oficjalnie zmienia nazwę Hermes na Hemera ale pudełka, opakowania itp zostają do wyczerpania zapasów, nie ma to konsekwencji prawnych dla samej firmy.\

Ale wróćmy do samego ekstrudera Hemera to pierwszy tak mały i kompaktowy ekstruder.  Oczywiście wcześniej Titan był dość mały ale głównym elementem Titana była głowica V6. Później Anglicy wprowadzili Titana Aero i była to dość znaczna rewolucja bo cały ekstruder dość znacznie się zmniejszył, ale nadal był dość ciężki. Aero dobrze przyjął się na rynku i klienci go polubili. Ale nadszedł czas Hemery. Hemera znacznie zmalała w stosunku do Titana Aero i otrzymała, to czego najbardziej brakowało, czyli podwójne radełka. Jest dostępna w dwóch wersjach direct i bowden. Wersja direct jest w komplecie z silnikiem.

Oto najważniejsze cechy Hemery:

  • układ podwójnego radełka filamentu z hartowanej stali nierdzewnej, który zapewnia ogromny wzrost siły trzymania fialmentu w stosunku do układów z pojedynczym radełkiem, w rzeczywistości jest w stanie pchać filament z siłą do 10 kg. Drugie radełko znajduje się na ruchomym, sprężynowym ramieniu, co pozwala użytkownikowi regulować docisk filamentu.
  • system komponentów zaprojektowanych do bezproblemowej współpracy jako jeden kompaktowy produkt. Ma niestandardowy silnik oparty na NEMA17, a także własny projekt obudowy, który pozwoliły dodać funkcje dla wygody użytkownika, takie jak gniazda montażowe.
  • budowa przystosowana do druku z każdego filamentu. Ekstremalny nacisk postawiono na dostosowanie konstrukcji do druku z elastycznych materiałów, nawet tych najbardziej elastycznych.
  • wygodne rowki T do łatwego montażu w drukarce, a także miejsce na inne akcesoria, wentylatory z chłodzeniem częściowym i sondy do poziomowania stołu.
  • konstrukcja radiatora Hemery zapewnia, że ​​przepływ powietrza jest kierowany w górę i z dala od hotendu i stołu, zmniejszając ryzyko wypaczenia i nierównomiernych naprężeń w drukowanej części.
  • łatwa obsługa, regulacja i konserwacja ekstrudera, wystarczy odkręcić kilka śrubek by mieć wgląd do wnętrza.

Hemera pomimo zawirowań na początku premiery przyjęła się bardzo dobrze i ma dużo zadowolonych klientów. Czas pokaże kiedy powstaną pierwsze klony tego ekstrudera stworzone w Chinach.