AnanasStepper 3.0 – servo motor krokowy

Na Kickstarterze pojawił się projekt serwo silnika krokowego. Twórcy kampanii rozpływają się nad swoim produktem i po kolei wymieniają jego zalety:

AnanasStepper to uniwersalna aplikacja, zaawansowany silnik krokowy z kontrolą ruchu, który zwiększa wydajność i precyzję do poprawienia i ulepszania dowolnej maszyny napędzanej silnikami krokowymi. Jest cichy, mocny i dokładniejszy niż typowe steppery i oferuje sterowanie w wielu osiach oraz pozycjonowanie w zamkniętej pętli, które eliminuje utracone kroki. Zaprojektowany do modernizacji istniejących drukarek 3D, ramion robotów i innych.

Jest przyjazny dla majsterkowiczów, open source i wspierany przez aktywną społeczność, co czyni go idealnym punktem wyjścia dla wynalazców, hakerów i twórców.

Można go łatwo i szybko zainstalować, aby zastąpić istniejące silniki krokowe w drukarce 3D. W porównaniu do innych stepperów AnanasStepper 3.0 ma bardzo wysoką precyzję 15 bitów / 0,01 °. Dlatego poprawia wydajność istniejącej drukarki 3D w celu osiągnięcia większej prędkości drukowania i wyższej jakości.

 

Na chwilę obecną zakładany budżet kampanii został osiągnięty i zebrano ponad 30k dolarów z zakładanych 10k.

http://www.kickstarter.com/projects/249504031/ananasstepper-30-a-servo-stepper-for-multi-axis-control